صفحه نخست    جستجو   آجیل   تخمه   تخمه جابانی گلپر ۲۵۰ گرمی اعلاء دونا
تخمه جابانی گلپر ۲۵۰ گرمی اعلاء دونا

تخمه جابانی گلپر ۲۵۰ گرمی اعلاء دونا

دسته بندی: تخمه

 تعداد
۱
 قیمت
۱۲,۰۰۰ تومان

تخمه‌ جابانی و به اصطلاح عامیانه ژاپنی نوعی آجیل و دانه خوراکی است که در میان‌ وعده‌ ها خورده می‌شود. تخمه‌ ژاپنی همان تخمه هندوانه است، نوعی هندوانه که قابل خوردن نیست و تخمه‌های زیادی دارد و به «هندوانه آجیلی» مشهور است.
علت نامگذاری تخمه ژاپنی این محصول را در شهر ژابان (دماوند) (جابُن یا جابون) پرورش می‌دهند. «جابانی» نام محلی است که در آنجا شاه اسماعیل با فرخ یسار جنگ کرده‌ است.
۱۰۰ گرم تخمه ژاپنی، ۵۹۰ کالری انرژی دارد و در ۱۰ عدد آن، ۵ کالری انرژی نهفته است. ترکیب های موجود در این تخمه مانند انواع دیگر است و مصرف متعادل آن می تواند از کم خونی، بی اشتهایی، سوءجذب و التهاب جلوگیری کند. این تخمه ۱۰۷ میلی گرم سدیم، ۱۷ گرم هیدرات کربن، ۳۱ گرم پروتئین در خود دارد.
این تخمه بیشتر به نام تخمه جابانی معروف است و کلسیم آن در بین زنان یائسه جهت پیشگیری از ابتلا به پوکی استخوان مفید به نظر می‌رسد. تخمه جابانی بسته به گونه‌های مختلف هندوانه دارای اندازه‌های ریز و درشت بوده و می‌توان آن را به صورت بو داده در طعم‌های نمکی و گلپر به مصرف رسانید.
تخمه جابانی در دو مدل شور و گلپر در فروشگاه دونا مارکت عرضه میشود و شما میتوانید در وزن های مختلف مرغوب ترین نوع تخمه جابانی را با بسته بندی اختصاصی به صورت آنلاین سفارش دهید و درب منزل تحویل بگیرید . کلیه مصحولات در دونا مارکت با تضمین کیفیت ارائه میشود و در صورت مغایرت و عدم کیفیت لازم این امکان وجود دارد که محصول خود را مرجوع نمایید .

 هیچ موردی یافت نشد
  محصولات مرتبط